2023 - YKS ile Üniversitemize Yerleşen Adaylarının Kayıt İşlemleri
2023 - YKS ile Üniversitemize Yerleşen Adaylarının Kayıt İşlemleri

2023 - YKS Öğrenci Kayıt Kılavuzu için TIKLAYINIZ

* e-devlet üzerinden 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında internet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girerek “e-hizmetler” bölümünden kayıt yaptıracaklardır.

* Online kayıt sistemi (ÖBİSİS) üzerinden http://obisis.erciyes.edu.tr adresine girerek “yeni kayıt” bölümünden 28 Ağustos - 1 Eylül 2023 tarihleri arasında  kayıt yaptıracaklardır. OBİSİS üzerinden kayıt işleminin nasıl yapılacağı hakkında hazırlanan yardım doyasına ulaşmak için tıklayınız.

 

Kayıtlarla İlgili Önemli Not: 

** Üniversitemize yeni kayıt olan öğrenciler öncelikle e–devlet üzerinde kayıt  yaptıracaklardır. e-devlet üzerinden kayıt yaptıramayan öğrenciler Üniversitemizin Öğrenci Bilgi Sisteminden (OBİSİS) kayıt yaptırabileceklerdir.   e-devlet veya  Öğrenci Bilgi Sistemi (OBİSİS) üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerin herhangi bir kayıt evrağını Üniversitemize teslim etmelerine gerek yoktur.

**  2023-YKS sonucunda Üniversitemiz Yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan ancak liseden mezun olamayan veya Lise mezuniyet bilgilerinin sistemde olmaması nedeniyle e-devlet sisteminden kayıt yaptıramayan adaylar Online kayıt sistemi üzerinden https://obisis.erciyes.edu.tr adresine girerek “Online Kayıt” bölümünden kayıt yaptıracaklardır. (UYARI… Bu öğrencilerin 29 Aralık 2023 tarihine kadar Lise Diplomalarını Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına getirmemeleri durumunda Kayıtları silinecektir.)

**    Açık Öğretim Liseleri öğrencilerinden bir yükseköğretim kurumuna yerleşen ve e-devlet sisteminden kayıt yaptıramayan adaylar Online kayıt sistemi üzerinden https://obisis.erciyes.edu.tr/ adresine girerek “Online Kayıt” bölümünden kayıt yaptıracaklardır. Mezun olduklarına ilişkin belgelerini 31 Ocak 2024 Çarşamba günü mesai bitimine kadar ibraz etmeleri halinde, asıl kayıtları yapılacaktır. Diplomalarını getirmemeleri durumunda Kayıtları silinecektir.

2023 YKS ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesine Yerleşen Öğrencilerimizin Dikkatine !!!

2023 YKS ile yerleşen adaylarımızın kayıtları e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr adresine girerek “e-hizmetler” bölümünden veya Üniversitemizin Online kayıt sistemi (ÖBİSİS) üzerinden https://obisis.erciyes.edu.tr adresine girerek “yeni kayıt” bölümünden kayıt yaptıracaklardır.

Havacılık Yönetimi, Havacılık Elektrik Elektroniği ve Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümleri için İstenenler Belgeler:

1-)Adli Sicil Kaydı veya Adli sicil arşiv kaydı bulunmamak.

2-)Mesleğini icra etmesine engel oluşturacak bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/eksikliği, psikiyatri vb.)

  •  Raporlarını ve adli sicil kaydını e devletten alan öğrencilerimizin evraklarının asıllarını göndermelerine gerek yoktur.
  • Kayıt yapacak öğrencilerin yukarıda belirtilen iki belgenin taranmış halini havacilik@erciyes.edu.tr adresine mail olarak iletmeleri ve Asıllarını da Kargo ile Erciyes Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi A Blok Merkez Kampüs Talas Yolu 38039 Melikgazi/KAYSERİ adresine iletmeleri gerekmektedir.         
04 Ağustos 2023 Cuma
Toplam 0 görüntüleme