2015-2016 Student Admıssıon From Abroad For Assocıate Degree And Undergraduate Degree Programs.

CUMHURİYETİ TÜRKİYE

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

ÖN LİSANS İÇİN YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL VE

LİSANS PROGRAMLARI

(2015-2016 Akademik Yıl)

 

A - GENEL İLKELER

 

  1. Öğrenciler, kim şu anda katılan üst sınıf bir lise ya da mezun olan bir yüksek okul müfredatı ile eşdeğer bu Türkiye'de uygulanabilir.
  2. Gelen adaylar, başvuruların bu alan temel sınıf veya üzeri kabul edilecektir.

 

B - BAŞVURU İÇİN:

 

a) şartla ki onlar mezun dan ya da son sınıf, yüksek okul, aşağıdaki kişiler olabilir uygulayın:

 

1) Vatandaşı olan yabancı uyruklu

2) Bu kim areTurkish vatandaşlar tarafından doğum ve elde izin için feragat Türk vatandaşlığı Bakanlığı İç ve çocuklarının altında 18, the renouncement belge ihtiyacı kanıtlamak onlar sahip oldukları Belge ile İlgili Verilen Hakları Kullanarak, aldıkları hukukuna göre Türk Vatandaşlığı (Madde 7 , Türk Vatandaşlığı Kanun numarası: 5901, aşağıdaki hüküm bulunmaktadır : “(1) Herkes doğan, yurtiçi ve yurtdışı, evlilik aTurkish anne ve babası bir Türk vatandaşı.” Birpplicants isteyen için geçerli içindeki “uygulamalar” yurtdışında kategori gereken çalışma Türk Vatandaşlığı Kanunu).

3) Bu kim vatandaşlarının yabancı uyruklu doğum ve sonrası elde Türk vatandaşlık/ çift vatandaşlık.

4) Bunlar kimin vatandaşı, Türkiye Cumhuriyeti ve tamamlamış orta öğretimde bir yabancı ülke dışındaki Türk Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs dahil olanlar tamamlamış ortaöğretim Türk okullarında yabancı bir ülke dışında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin).

5) Bunlar kimin vatandaşı Türk Cumhuriyeti Kuzey Kıbrıs, ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs ve onların tam ortaöğretim oraya göre GCE AL sistem ,o kimdi kayıtlı üniversite ve yüksek okullarda diğer ülkeler ve tamamlanmış eğitimine göre GCE AL sistem arasında 2005-2010 yılları arasında, ve o kim bu puanları.

 

b) Adaylar Kim Olabilir Uygulamak aşağıdakileri İçerir:

 

1) Bunlar kimin vatandaşı , Türkiye Cumhuriyeti ve tamamlamış ortaöğretim Türkiye ya Da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin.

2) Bu kim vatandaşlarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (hariç olanlar tamamlamış ortaöğretim göre GCE AL sistem içinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin, o kimdi kayıtlı üniversite ve yüksek okullarda diğer ülkeler ve tamamlanmış eğitimine göre GCE AL sistem arasında 2005-2010 yılları arasında, ve o kim bu puanları).

3) Bu kim tutun çifte vatandaşlık, hangi birini vatandaşlık Türkiye Cumhuriyeti tarafından doğum, belirtildiği gibi madde (a) madde.Yukarıdaki 2, (hariç olanlar tamamlamış ortaöğretim başka bir ülke dışında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin/ olanlar tamamlamış ortaöğretim Türk okullarında yabancı bir ülke dışında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin).

4) Bu kim tutun çifte vatandaşlık, hangi birini vatandaşlık Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (hariç olanlar tamamlamış ortaöğretim göre GCE AL sistem içinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin, kimdi kayıtlı üniversite ve yüksek okullarda diğer ülkeler ve tamamlanmış eğitimine göre GCE AL sistem arasında 2005-2010 yılları arasında, ve o kim bu puanları),

5) Bunlar kimin vatandaşı, Türkiye Cumhuriyeti ya da çifte vatandaşlık, hangi birini vatandaşlık Türkiye Cumhuriyeti tarafından doğum belirtildiği maddesinin (a) madde. Türkiye'de diğer yurtdışı büyükelçilik içinde veya kurumlarda orta öğrenimini tamamlamış yukarıdaki 2 ve

 

UYGULAMA İÇİN TEMEL NOTLAR

 

  1. Adaylar aşağıdaki taban notları var ve uygulamak için hak kazanmak için sınav koşulları karşılaması:

bir. En az 1000 puan toplam için SAT 1, En az 500 puan için matematik

b. En az 21 puan için ACT (American College Testing) Karma, Matematik ve Bilimsel Mantık,

c. GCE (A Level Sertifikası / Genel Sertifika Sınavı) programı ile ilgili olmalıdır En az 3 Seviye Sertifikaları için başvuruda bulundu.

d. I. B. (International Bakalorya)- Uluslararası Bakalorya Diploması olan ve diploma Noktası En az 28 bağlı olarak departmanı uygulamak için.

e. En fazla 4 puan gelen PUANI (Almanca Bakalorya)

f. O bir Fransız Bakalorya Diploması olan ve diploma Noktası En az 12/20.

g. Bilim (Scientific Stream) alanında TAWJ?MERHABA sınavına Ürdün ve Filistin, en az 80 puan 100 üzerinden tüm sınıflar.

h. Bu kimin diploma Noktası En az 14/20 alanında Bilim (Scientific Stream) Bakalorya sınavı (Bakalorya Adaylar) Lübnan

ben. AL-SAHADA-AL TAHANAWİYYA (Suriye, Libya Bakalorya), 180 puan dışında 240 yer alan bilgiler için bölümlerinde Mühendislik/Mimarlık Fakültesi ve diğer bölümler için en az 170 puan.

j. En az 480 puan dışında 750 üniversite giriş sınavına Cumhuriyeti Çin(GAOKAO) bağlı olarak puan gerekli programı uygulanacak.

k. En az 50 puan Türk Cumhuriyetleri ve Türk ve Akraba Toplulukları.Sınav (GOOGLE)

l. Tanıdığı ve katıldığı Uluslararası Bilim Olimpiyatları, o altın, gümüş ve bronz madalya almak.

m. Lübnan'da Debirestan ve Pisdanesgahi (İran); diploma noktası ortalama bir lisede İran (DiplomeDebirestan) en az 17/20 ve Pisdanesgahi diploma Noktası En az 17/20.

n. En az 90 puan dan Kazakistan Uluslararası Üniversite sınavı.

Ç. En az 60 puan dan Uan (Ujian Kazakistan Ulusal) sınavına Endonezya.

p. Bu alan geçerli puan dan OSS-EA/LYS

2)komisyon belirleyecektir baz puan üzerinde yapılan incelemeler, hangi değil yukarıda.

3) adaylar kim uygulamak için fakülte ve yüksekokul öğrencileri kabul sonucuna göre bir Özel Beceri Testi de gerekli bir“Özel yetenek Testi”.

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

1. Lise Diploması: adayın lise diploması onaylı sureti, bunun bir kopyasını Türkçe'ye tercüme edilmiş ve konsolosluk tarafından noter veya onaylı. (okul bu kimlik doğrulaması gereken bir yüksek son sınıf öğrencileri)

2. Resmi Transkript (Belge notlarını gösteren Bu belge başvuru sahipleri lise alacağını dersleri ve notları gösterir. Resmi transkript, ilgili lise Müdürlüğü tarafından onaylanmış ve bu transkript ve onaylı Türkçe çevirisi gerekmektedir ve bu gereklidir.

3. Başvuru sahibinin son iki yıl içinde alınan aslı) sınav sonuçları bildirim mektubu veya tercüme edilmiş ve onaylanmış bir kopyası.

4. Pasaport bir kopyası sadece kimlik bilgilerini gösteren.

5. Başvuru ücreti , (hiçbir Banka adı hesap. ödenmiş olduğunu gösteren makbuz ve miktarı aşağıda verilmiştir).

 

NOT:

 

Gerekli belgeler başvurular İnternet üzerinden yapılacaktır, çünkü ayrı ayrı posta, faks ya da e-posta yoluyla gönderilmeyecek.

 

DEĞERLENDİRME VE YERLEŞTİRME ÜCRETİ: Bir yüz Türk Lirası (100 TL)

Ücretleri gerektiğini ödenmesi halinde hesap no 1241-06000018 at Halkbank, Koç Üniversitesi Şubesi. IBAN NO: TR280001200124100006000018 (Ücreti iade edilmeyecektir.)

 

BAŞVURU TARİHLERİ:

22 Haziran – 10 Temmuz, 2015

.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

  1. Komisyon adayların başvuruları değerlendirecektir.
  1. Sonuçlar açıklanacaktır üzerinde www.erciyes.edu.tr .
  2. Üniversitemiz gönderecek mektubu kabul için adaylar kim olacak itiraf etti. Bu adaylar gidip Türk Büyükelçiliği ülkelerindeki (veya en yakın) elde etmek için bir “Öğrenci Vizesi”. Öğrenci Vizesi Türkiye'ye giriş yapmak ve Üniversitemize kayıt için gereklidir.
  1. Değerlendirme uygulama ve kabul öğrencilerin bağlı tamamen İstanbul Üniversitesi. Uludağ Üniversitesi doldurmak için ücretsiz kotalar ya da değil. Gerekirse, ek kontenjanlar ilan edilebilir. Uygulama için gerekli tüm şartların kabul garanti etmez. Gerekli başvuru koşullarını yerine getirmeyen adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Uygulama şartları bulunamadı kazanan adayların kayıtları iptal edilir.

?

Uygulama Linki = http://obp.erciyes.edu.tr/yabanci-uyruklu-ogrenci-basvuru-duyurulari/1/1/0

Burada kontenjan listesi için tıklayın.