ÜNİVERSİTEMİZ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINA BAŞVURAN ADAYLARIN DİKKATİNE

Sonuç Listeleri 17/09/2020 Perşembe günü ilan edilecek olup, ön kayıt işlemleri 18 Eylül tarihinde başlayıp 23 Eylül 2020 tarihinde saat: 18,00’da bitecektir.

AÇIKLAMALAR: 2020-2021 Eğitim-öğretim yılında Üniversitemiz enstitüleri bünyesinde yer alan lisansüstü programlara yerleşen Asil Adayların Kayıt işlemleri obisis.erciyes.edu.tr (Erciyes Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://obisis.erciyes.edu.tr/ giriş yaparak şifremi bilmiyorum sekmesinden şifre oluşturup ÖN KAYIT YAPMALARI gerekmektedir.) adresinden on-line olarak ön kayıt şeklinde yapılacaktır. (Ön kayıt yaptırmanız kaydınızın kesinleşmesi anlamına gelmemekte olup belgelerinizin incelenmesi sonucunda kesin kayıt onayı verilecektir.)  Adayların ön kayıt işlemini yaptırdıktan sonra kayıt için istenen belgelerini enstitukayit@erciyes.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Belgelerinde ve bilgilerinde eksiklik tespit edilen öğrencilerin kayıtları iptal edileceğinden; belge ve bilgilerinizi eksiksiz ve doğru göndermeniz gerekmektedir.

(Doktora programlarının tümü için dil paunını gösterir belgelerini, yüksek lisans programları için dil şartı olan bölümler dil puanını gösterir belgelerini, formasyon isteyen programlar için formasyon belgelerini göndermeleri yeterlidir. Bunların haricinde herhangi bir belge gönderilmeyecektir.)

İlgililere önemle duyurulur.