Tek Ders sınavları ile ilgili önemli duyuru !!

Üniversitemiz Senatosunun 14/09/2018 tarihli ve 18 sayılı toplantısında 15.06.2012 tarih ve 28324 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Erciyes Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim - Öğretim Yönetmeliği'nin 16. maddesinin (g) bendi "Bütünleme sınavlarından sonra devamını almış olmak kaydıyla dönemine bakılmaksızın mezun olabilmek için ders hükmünde olmayan bitime ödevi, bitime tezi, staj ve hazırlık sınıfı hariç tek dersi kalan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilir" hükmü gereğince 2017-2018 eğitim - öğretim yılı sonunda tek derse girme şartlarını sağlayan öğrencilere 17 Ekim 2018 tarihinde tek ders sınavının yapılmasına karar verilmiştir.  

Mezun olabilmek için ‘’TEK DERS’’ i kalıp (devamını almış olmak şartı ile) tek ders sınavına girecek öğrencilerimizin işlemleri ÖBİSİS üzerinden yapılacaktır. 

Öğrencilerimiz bütün notları açıklandıktan sonra ÖBİSİS üzerinden sınav tarihine en geç 3 gün (14 Ekim 2018) kalana kadar ‘’tek ders sınavına girmek istiyorum’’ butonunu işaretlemek sureti ile tek ders sınavına girebileceklerdir. Okullara tek derse girmek istiyorum talebi ile dilekçe verilmesine gerek yoktur. (Problem yaşayan öğrencilerimizin çözüm için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.)

Çift anadal / yandal öğrencisi olup çift anadal /yandal programından tek ders sınavına girecek öğrencilerimiz öncelikle transkriptleri ile birlikte çift anadal / yandal yaptıkları bölüme başvurarak tek derse kaldıklarına dair bölümden yazı getirip işlemlerini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımızda yaptıracaklardır. 

Tüm öğrenci ve öğretim elemanlarımıza duyurulur.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ