Öğretmenlik Uygulaması-II dersini Üniversitemizde almak isteyen öğrenciler hakkında

Öğretmenlik Uygulaması-II dersini Üniversitemiz bünyesinde almak isteyen diğer Üniversite öğrencilerinden;

  1. Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesinde Bölümü bulunan öğrenciler, kesin kayıtlarını yaptırmak için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına aşağıdaki belge asılları ile şahsen yüz yüze başvuru yapmaları gerekmektedir. Kayıtlar hafta içi mesai saatleri içerisinde (08.30 - 12.30 / 13.30-17:00) yapılacaktır.
  2. Son Başvuru Tarihi 07.04.2023 

        Öğretmenlik Uygulaması kaydı İçin Gerekli Olan Başvuru Evrakları:

  • Başvuru Dilekçesi (İndirmek İçin Tıklayınız)
  • Öğrenci Belgesi (e-devlet)
  • Transkript Belgesi (e-devlet)
  • İkametgâh Belgesi (Kendisi ve birinci derece yakınlarına ait / e-devlet) / Geçici İkametgâh Belgesi (Kendisi ve birinci derece yakınlarına ait), Yurt Müdürlüğünden alınan yazı, Kira Sözleşmesi veya yanında ikamet edilen aile tarafından ikametgahı teyit edilen yazı.
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği (e-devlet)

 

  1. Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesinde Bölümü bulunmayan öğrencilerin (Resim Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Arapça Öğretmenliği vb..) durumları hakkında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile iletişime geçilmiş olup, YÖK tarafından gelecek cevaba göre işlem yapılacaktır. Bu durumda olan öğrenciler için konuyla alakalı duyuru/bilgilendirme bu sayfadan yapılacaktır.

 

İlgili öğrencilere önemle duyurulur.