Mazeret Sınavları Hakkında Önemli Duyuru

12-25 Haziran 2023 tarihinde yapılacak mazeret sınavlarından önce öğrencilerimiz KVKK açık onay metnini OBİSİS üzerinden onaylaması gerekmektedir .Aksi takdirde sınavlar yüz yüze yapılacaktır.

Vize sınavlarına girmeyen veya tarcih nedeniyle sınavlara katılamayan öğrencilerimiz online yapılacak mazeret sınavlarına girebilmeleri için 22.05.2023 - 02 Haziran 2023 tarihleri arasında (02 Haziran 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar) açılacak sınav tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde birimler tarafından belirlenecek sınav takvimine uygun olarak sınavlar yüz yüze yapılacaktır.

 

Not 1: Vize sınav tercihinde yüz yüze sınava girmeyi tercih edenler ve hiç seçim yapmayanlar için mazeret sınav tercih sayfası aktif haldedir. Daha önce vize sınavı için online sınav tercihinde bulunan ve sınava giremeyen öğrencilerin mazeret sınav tercihi yapmalarına gerek yoktur. Sistem bu öğrencilerin tercihlerini mazeret sınavında da online olarak geçerli kabul edecektir.

Not 2: Yabancı Diller Yüksek Okulu öğrencilerinin mazeret sınavı derslerin yıllık olmasından dolayı 11-12 Temmuz 2023 tarihinde yüz yüze yapılacaktır, bu öğrenciler için mazeret sınavı tercih sayfası aktif değildir, tercih yapmayacaklardır.

 

Öğrencilerimize önemle duyurulur.