2021 - YKS ile Üniversitemize Yerleşen Adaylarının Kayıt İşlemleri

2021 - YKS Öğrenci Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

* e-devlet üzerinden 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında internet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girerek “e-hizmetler” bölümünden kayıt yaptıracaklardır.

* Online kayıt sistemi (ÖBİSİS) üzerinden http://obisis.erciyes.edu.tr adresine girerek “yeni kayıt” bölümünden 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında  kayıt yaptıracaklardır. OBİSİS üzerinden kayıt işleminin nasıl yapılacağı hakkında hazırlanan yardım doyasına ulaşmak için tıklayınız.

 

Kayıtlarla İlgili Önemli Not: 

**  Üniversitemize yeni kayıt olan öğrenciler öncelikle e–devlet üzerinde kayıt  yaptıracaklardır. e-devlet üzerinden kayıt yaptıramayan öğrenciler Üniversitemizin Öğrenci Bilgi Sisteminden (OBİSİS) kayıt yaptırabileceklerdir.   e-devlet veya  Öğrenci Bilgi Sistemi (OBİSİS) üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerin herhangi bir kayıt evrağını Üniversitemize teslim etmelerine gerek yoktur.

**  Lise mezuniyet bilgileri e-devlet sisteminde bulunmayan öğrenciler kayıtlarını öğrenci bilgi sisitemi (OBİSİS) üzerinden yaptıktan sonra Lise diplomalarını 31 Aralık 2021 tarihine kadar  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına getireceklerdir.

 

HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ HAVACILIK ELEKTRİK-ELEKTRONİĞİ, UÇAK GÖVDE VE MOTOR BAKIMI, HAVACILIK YÖNETİMİ BÖLÜMLERİNİN KAYITLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR : 

  • 2021 - YKS ile Fakültemize Yerleşen Adaylarının Kayıt İşlemlerini e-devlet üzerinden 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında internet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girerek “e-hizmetler” bölümünden kayıt yaptıracaklardır.
  • Online kayıt sistemi (ÖBİSİS) üzerinden http://obisis.erciyes.edu.tr adresine girerek “yeni kayıt” bölümünden 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında  kayıt yaptıracaklardır.
  • Havacılık Yönetimi, Havacılık elektrik Elektroniği ve Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümleri için İstenenler:

            1-)Adli Sicil Kaydı veya Adli sicil arşiv kaydı bulunmamak.

             2-)Mesleğini icra etmesine engel oluşturacak bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/eksikliği, psikiyatri vb.)

  • Kayıt yapacak öğrencilerin yukarıda belirtilen iki belgenin taranmış halini havacilik@erciyes.edu.tr adresine mail olarak iletmeleri ve Asıllarını da  Kargo ile  Erciyes Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi A Blok Merkez Kampüs Talas Yolu 38039 Melikgazi/KAYSERİ adresine iletmeleri gerekmektedir.
  • Yeni Kayıt Yaptıracak öğrencilerimizin Sağlık Raporu ile kayıt için gerekli diğer belgelerin kontrolü için görevlendirilen akademik personellerin  iletişim bilgileri aşağıda sunulmuştur. Belirtilen  e-posta adresine   göndermeyen adayların kesin kayıt işlemi yapılamayacaktır. Gönderilen sağlık raporları ve evraklar ile ilgili olarak görevli öğretim elemanlarımıza öğrenciler ile (e-posta adresi, telefon ile) iletişime geçebilecek, sorun bulunması halinde sorunlarını iletebilecek veya belgelerini teyit edebileceklerdir. Sağlık Raporlarında eksiklik bulunan veya sağlık raporu gönderilmemesi durumunda kesin kayıt işlemi yapılmayacaktır.

Adı Soyadı

Dahili telefon no:

e-posta

Arş. Gör.Mevlüt ÜZÜLMEZ

2076666-41131

mevlutuzulmez@erciyes.edu.tr

Arş. Gör. Diden ÖVER

2076666-41132

didemover@erciyes.edu.tr